NASZA HISTORIA

Firma Sillves Sp z o.o. została założona w 1999 r. w Krakowie. Jednocześnie zostało otwarte biuro handlowe w Warszawie, które w późniejszych latach stało się siedzibą firmy. Od początku swojej działalności Sillves zorientowany jest na obsługę średnich i dużych firm, które wymagają ponadstandardowej obsługi w zakresie dostaw, konfiguracji oraz utrzymania sprzętu informatycznego i oprogramowania.

 • Lata 1999 – 2002; koncentracja na dostawie sprzętu komputerowego

  W pierwszych latach funkcjonowania, Sillves zorientowany był na dostawę serwerów, laptopów, instalacji i konfiguracji, outsourcingu administracji i serwisu sprzętu, szczególnie firm IBM, Compaq, Toshiba oraz Computer Service Support, z którymi zostały nawiązane partnerstwa.

  Rok 2001 to także dostawa zaawansowanych serwerów IBM do PLL LOT obejmująca także serwis 24h pod krytyczne rozwiązanie budżetowe.

  Niezwykłym projektem w naszym portfolio jest organizacja i obsługa 24/7 biura akredytacyjnego w Warszawie oraz organizacja sieci dla 1500 dziennikarzy z całego świata w biurze prasowym w Krakowie podczas pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Polski (2002 r.). Nasze zaangażowanie zostało docenione – otrzymaliśmy oficjalne podziękowania od dyrektora generalnego IBM oraz z Polskiej Agencji Informacyjnej.

 • Lata 2003 – 2007; rozwój działu programistycznego

  Już w 2002 r. – reagując na zapotrzebowanie klientów – stworzyliśmy dział programistyczny oparty o specjalistów MS .NET, JTEE, Oracle, MS SQL Server. W 2004 r. dział wdrożeń został rozbudowany pod kątem współpracy z Microsoft. Otrzymaliśmy certyfikaty MCSD, MCSA oraz tytuł Microsoft Certified Software Advisor (CRM CSA) – ten ostatni przed oficjalną premierą jako jedna z 3 firm w Polsce.

  Kolejne wdrożenia zakończone sukcesem to autorski system call-center, oraz CRM dedykowany dla branży farmaceutycznej, dla sieci sklepó wielkopowierzchniowych – aplikacje krytyczne w dziale handlowym i magazynowym oraz do zarządzania zamówieniami importowymi (2004 r.) oraz dla branży farmaceutycznej- system do alokacji przedstawicieli medycznych (2005 r.).

 • Lata 2007 – 2013; czas serwerów i urządzeń sieciowych

  Kolejne lata to przede wszystkim czas dostaw oraz integracji sprzętu serwerowego. W 2008 r. dla dla klienta z branży finansowo medialnej przeprowadziliśmy kompleksowe dostarczenie i zintegrowanie infrastruktury, na które składały się: serwery p570, serwery blade, SUN Sparc, macierze EMC oraz sprzęt sieciowy Cisco. Dodatkowo, realizowaliśmy instalacje i konfiguracje środowisk na bazie AIX, VMWare. Wykonaliśmy  również dostawę i konfigurację środowisk wirtualnych na bazie sprzętu HP oraz systemu VMWare, obejmujących instalację i konfigurację sieci SAN, macierzy dyskowych, bibliotek taśmowych oraz serwerów blade.

  Rok 2009 przyniósł kolejne projekty serwerowe (dostarczenie serwerów Blade IBM, usługi utrzymaniowe części środowisk, urządzenia sieciowe Cisco). W tym samym roku nasz dział wdrożeniowy wykonał dostarczenie kompletnego systemu do zarządzania i rozliczania prowizji handlowców ProCalc dla branży finansowej.

 • Lata 2013 – obecnie; dynamiczny rozwój nagrodzony Gazelą Biznesu oraz Diamentem Forbes
  Niezależnie od podstawowej działalności dotyczącej dostaw sprzętu, wdrożeń w zakresie projektowania i instalacji sieci LAN i WAN oraz serwerowni, rozpoczęliśmy działalność w zakresie szeroko rozumianego przetwarzania obrazu i druku.

  Usługa druku realizowana z HP Inc, Samsungiem, Lexmarkiem oraz Canonem.

  Digital Signage – realizowany głównie we współpracy z Samsungiem.

  Dzięki współpracy z liderami branży możemy pochwalić się statusem Platynowego Partnera Samsung oraz Gold Partnera HP. Współpracujemy również z takimi producentami jak: Canon, Lexmark i wieloma innymi. Jeżeli chcesz poznać całą ofertę związaną z drukiem, zapraszamy na stronę „Drukarki i usługi druku”.

  W marcu 2015 roku zostaliśmy wyróżnieni przez redakcję Pulsu Biznesu, tym samym dołączyliśmy do klubu Gazel Biznesu.

  W styczniu 2016 roku nasza firma znalazła się w prestiżowym gronie „Diamentów Forbesa 2016”, czyli rankingu przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najbardziej dynamicznie powiększały swoją wartość.

Jesteśmy przekonani, że historia naszej firmy oraz projekty, które zrealizowaliśmy świadczą o naszych możliwościach spełnienia potrzeb nawet u najbardziej wymagających klientów. Zapraszamy do skontaktowania się z naszym działem handlowym, który przygotuje dla Państwa ofertę dopasowaną do aktualnych wymagań.