NASZA HISTORIA

Firma Sillves Sp z o.o. została założona w 1999 r. w Krakowie. Jednocześnie zostało otwarte biuro handlowe w Warszawie, które w późniejszych latach stało się siedzibą firmy. Od początku swojej działalności Sillves zorientowany jest na obsługę średnich i dużych firm, które wymagają ponadstandardowej obsługi w zakresie dostaw, konfiguracji oraz utrzymania sprzętu informatycznego i oprogramowania.

 • Lata 1999 – 2002; koncentracja na dostawie sprzętu komputerowego

  W pierwszych latach funkcjonowania, Sillves zorientowany był na dostawę serwerów, laptopów, instalacji i konfiguracji, outsourcingu administracji i serwisu sprzętu, szczególnie firm IBM, Compaq, Toshiba oraz Computer Service Support, z którymi zostały nawiązane partnerstwa.W 2000 r. wygraliśmy nasz pierwszy przetarg, który stał się kamieniem milowym w historii naszego przedsiębiorstwa - przedmiotem umowy była dostawa sprzętu Compaq dla Komendy Stołecznej Policji. W tym samym roku pozyskaliśmy takich klientów jak PLL LOT, Deloitte & Touche, CERPF Consulting, Wola Park, Presspublica (wydawca m.in. dziennika Rzeczpospolita) oraz Reuters Polska. W następnym roku do tego grona dołączył m.in. także Danone Polska.

  Rok 2001 to także dostawa zaawansowanych serwerów IBM do PLL LOT obejmująca także serwis 24h pod krytyczne rozwiązanie budżetowe oraz sprzedaż do tego samego klienta czteroprocesorowego serwera Compaq.

  Niezwykłym projektem w naszym portfolio jest organizacja i obsługa 24/7 biura akredytacyjnego w Warszawie oraz organizacja sieci dla 1500 dziennikarzy z całego świata w biurze prasowym w Krakowie podczas pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Polski (2002 r.). Nasze zaangażowanie zostało docenione – otrzymaliśmy oficjalne podziękowania od dyrektora generalnego IBM oraz z Polskiej Agencji Informacyjnej. Jednocześnie, pozyskaliśmy takich klientów jak: Philip Morris Polska, Schering-Plough, Servisco, HP Leasing, Huta Luccini Warszawa, Capgemini.

 • Lata 2003 – 2007; rozwój działu programistycznego

  Już w 2002 r. – reagując na zapotrzebowanie klientów – stworzyliśmy dział programistyczny oparty o specjalistów MS .NET, JTEE, Oracle, MS SQL Server, który rok po utworzeniu zadebiutował wdrożeniem autorskiego oprogramowania dla głównego analityka finansowego dla firmy farmaceutycznej Eli Lilly. W 2004 r. dział wdrożeń został rozbudowany pod kątem współpracy z Microsoft. Otrzymaliśmy certyfikaty MCSD, MCSA oraz tytuł Microsoft Certified Software Advisor (CRM CSA) – ten ostatni przed oficjalną premierą jako jedna z 3 firm w Polsce.

  Kolejne wdrożenia zakończone sukcesem to: Schwarz-Pharma – autorski system call-center, Symphar – CRM dedykowany dla branży farmaceutycznej, Castorama Polska - aplikacje krytyczne w dziale handlowym i magazynowym oraz do zarządzania zamówieniami importowymi (2004 r.) oraz Sanofi - system do alokacji przedstawicieli medycznych (2005 r.). W 2006 r. uruchomiliśmy branżowy portal Pazoor (Part Number Search) – wyszukiwarkę produktów dla branży IT.

  W okresie 2003 – 2006 kontynuowaliśmy także pozyskiwanie nowych kontrahentów na dostawy sprzętu komputerowego i serwerowego. W tym czasie nawiązaliśmy współpracę z takimi firmami jak: Akademia Medyczna w Warszawie, AC Nielsen, TVN Kraków, PHZ BUMAR, Intersource (wcześniej TempService), Siemens Business Services, Readers Digest, e-Card, WSiP, Chemia.com, Polfa Kutno, IVAX Pharma Poland, Urząd Lotnictwa Cywilnego, Jungheinrich Polska, Elektrociepłownia Gorzów, Randstad, TVN 24, Invest Bank, Reuters Europe (dostaw sprzętu i usług do Call Center dla Europy Wschodniej i Azji), VAI Polen (potem Simens VAI Technologies Metals), Tesco, Whirlpool Polska, BIC Polska, Lukullus, JES Energy, BAWAG Leasing, Wydawnictwo Forum oraz Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta.

 • Lata 2007 – 2013; czas serwerów i urządzeń sieciowych

  Kolejne lata to przede wszystkim czas dostaw oraz integracji sprzętu serwerowego. W 2008 r. dla Reuters przeprowadziliśmy kompleksowe dostarczenie i zintegrowanie infrastruktury, na które składały się: serwery p570, serwery blade, SUN Sparc, macierze EMC oraz sprzęt sieciowy Cisco. Dodatkowo, wykonaliśmy instalację i konfigurację środowisk na bazie AIX, VMWare. Także w tym roku wykonaliśmy dostawę i konfigurację środowisk wirtualnych na bazie sprzętu HP oraz systemu VMWare, obejmujących instalację i konfigurację sieci SAN, macierzy dyskowych, bibliotek taśmowych oraz serwerów blade dla Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

  Rok 2009 przyniósł kolejne projekty serwerowe dla takich klientów jak Animex (dostarczenie serwerów Blade IBM, usługi utrzymaniowe części środowisk, urządzenia sieciowe Cisco) czy DKN (długofalowa współpracy przy wyposażaniu Centrów Danych w urządzenia sieciowe HP ProCurve). W tym samym roku nasz dział wdrożeniowy wykonał dostarczenie kompletnego systemu do zarządzania i rozliczania prowizji handlowców ProCalc dla CPB.

 • Lata 2013 – obecnie; dynamiczny rozwój nagrodzony Gazelą Biznesu oraz Diamentem Forbes
  Niezależnie od podstawowej działalności dotyczącej dostaw sprzętu, wdrożeń w zakresie projektowania i instalacji sieci LAN i WAN oraz serwerowni, rozpoczęliśmy działalność w zakresie szeroko rozumianego przetwarzania obrazu i druku.

  Usługa druku realizowana z HP Inc, Samsungiem, Lexmarkiem oraz Canonem.

  Digital Signage – realizowany głównie we współpracy z Samsungiem.

  Dzięki współpracy z liderami branży możemy pochwalić się statusem Platynowego Partnera Samsung oraz Gold Partnera HP. Współpracujemy również z takimi producentami jak: Canon, Lexmark i wieloma innymi. Jeżeli chcesz poznać całą ofertę związaną z drukiem, zapraszamy na stronę "Drukarki i usługi druku".

  W marcu 2015 roku zostaliśmy wyróżnieni przez redakcję Pulsu Biznesu i określeni mianem jednej z najdynamiczniej rozwijających się firm na podstawie danych zebranych do końca 2014 roku, tym samym dołączyliśmy do klubu Gazel Biznesu.

  W styczniu 2016 roku nasza firma znalazła się prestiżowym gronie "Diamentów Forbesa 2016", czyli rankingu przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najbardziej dynamicznie powiększały swoją wartość.

Jesteśmy przekonani, że historia naszej firmy oraz projekty, które zrealizowaliśmy świadczą o naszych możliwościach spełnienia potrzeb nawet u najbardziej wymagających klientów. Zapraszamy do skontaktowania się z naszym działem handlowym, który przygotuje dla Państwa ofertę dopasowaną do aktualnych wymagań.